KULAK MUMU SATIŞI .0554 406 23 83

8 veya 10 dakika boyunca yanan mumun yaydığı ısının kulak ve çevresine ve derinliklerine işleyerek kulak ve çevresindeki kan akışını hızlandırır. Kulak derinliklerinde yayılmış ve kurumuş kirler ve pislikler bu ısı sayesinde yumuşayarak yerlerinden mumun etkisiyle ayrılırlar. Mum üst taraftaki yanan bacanın oluşturduğu vakum etkisi, tüm kirleri mumun içine toplarlanır.

 • Kullanımdan sonra kulaktan çıkanlar kirler, parçalara bölünen mumun içinde görülebilir. Kirin rengi ve kvamı yoğunluğu, olası kulak hastalıkları hakkında da size yön verecektir.
 • mumun içinde birikmesi kişiden kişiye değiştiğinden kulak temizliği periyotları da değişmektedir. Genellikle 15 günde bir kez kullanmak ideal kulak temizliğini sağlayacaktır.
 • Kulak temizleme mumları alışkanlık yapmaz. Kullandıktan sonra sürekli kullanmak zorunda kalmazsınız.
 • kulak Mumları’nın herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Kulak mumunu kullanmak özel bir yetenek marifet  gerektirmez, herkes kullanabilir. Tek başına kullanmak zor olacağından kullanırken bir yakınınızdan destek istemek işinizi kolaylaştıracaktır.

Kullanım Zamanları ve Etkileri,

mumun  temizlenmesi periyodik rutin olarak yapılan bir işlem değildir. Ne zaman kulak tıkanıklığı yapacak duruma gelirse o zaman temizlenir. Bu süre bir veya birkaç ay olabileceği gibi uzun sürelerde temizleme gerekmeyebilir.

Kulak bir kez yıkatıldıktan sonra belli periyotlarla sürekli yıkanması gerektiği şeklinde bir inanış mevcuttur. Kulak temizleme mumuyla kulak temizlemek, yıkama işleminden farklıdır. Kulak temizleme mumunun kullanımı, kullanıcının arzusuna göre değişir. Ayda bir kez de kullanılabilir, yılda bir kez de kullanılabilir.

Alışkanlık yapma,tutku gibi sürekli kullanmak zorunda kalma gibi yan etkileri yoktur.
Koyu kulak akıntısı olan kimseler, bu akıntının karakteri değişmeyeceği için, belli zamanlarda kulaklarını temizletmek gereğini duyarlar.

Bu,kulak akıntısının yapısından kaynaklanmaktadır, bir hastalıktır temizlemenin sonucu değildir. Temizlense de temizlenmese de kulak akıntısı birikecektir.
Kullanım Şekli ve Malzemeleler.

İşlem sonrası külleri atmak ve bittiğinde mumu söndürmek için küçük bir kapta su hazırlayın. Mumu kesmek için de bir makas bulundurun.

 1. İşlem uygulanacak kişi rahatça uzanarak başını yatay pozisyonda tutmalıdır.
 2. Mumun ince ve kapalı olan ucunu uygulanacak kişinin kulağına, hafifçe bastırarak hava almayacak şekilde yerleştirin.
 3. Mumun kalın ucunu yakın. Mum yaklaşık 8 – 10 dakika arasında yavaş ve hafif alevle yanar.
 4. İşlem sırasında mumu sabit tutun. Alevin dengeli yanmasını sağlamak için mumu olduğu yerde arada bir çevirin.
 5. Mum, kırmızı güvenlik bandının olduğu yere kadar yandıktan sonra su dolu kapta söndürün.
 6. -Güvenlik bandının olduğu yerden mumu keserek içerden çıkan kir ve buşonları kontrol edebilirsiniz.
 7. Kestiğiniz mumun içinde koyu kahverengi ve yağlı kalıntılar ve unumsu kahverengi tozlar buşon ve kirler, sarı tozlar ise mumun artıklarıdır.
 8. TOPTAN PAREKENDE KULAK MUMU SATIŞI,WWW.KONYAHACAMAT.COM 0554 406 23 83